دانلود آشنایی با عملیات‏های اساسی رگرسیونی در Eviews در فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود آشنایی با عملیات‏های اساسی رگرسیونی در Eviews در فایل ورد (word) دارای 115 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود آشنایی با عملیات‏های اساسی رگرسیونی در Eviews در فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود آشنایی با عملیات‏های اساسی رگرسیونی در Eviews در فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود آشنایی با عملیات‏های اساسی رگرسیونی در Eviews در فایل ورد (word) :

آشنایی با عملیات‏های اساسی رگرسیونی در Eviews

(ورود داده‏ها, ترسیم سری‏های اقتصادی, چگونگی اجرای رگرسیون‏های حداقل مربعات معمولی OLS )

مقدمه بر الگوی رگرسیونی

در این فصل قصد داریم تا بخشی از مهمترین عملیات اساسی در Eviews را كه شامل : چگونگی خلق یك فایل كاری, چگونگی وارد ساختن داده‏ها از طریق صفحه كلید, چگونگی ترسیم سریهای اقتصادی و چگونگی اجرای رگرسیونهای حداقل مربعات معمولی (OLS ) را تشریح كنیم. در این بخش از داده‏های مندرج در جدول (1-1) از كتاب پیندیك و رابینفلد برای ترسیم نمودار پراكنش و تخمین OLS در مثال (1-1) كتاب استفاده شده است.

بخش (1-1)

در ابتدا موقعی كه شما تجزیه و تحلیل داده‏ها را در EViews را آغاز كنید, شما می‏توانید با خلق یك فایل كاری در EViews كار را آغاز كنید.

برای خلق یك فایل كاری جدید, با كلیك كردن بر نوار ابزار مسیر ذیل را طی كنید:

File/New/Workfile

تصویر (1-1) ص 22

سپس بایستی كادر محاوره‏ای ذیل برای تعیین اطلاعات در مورد فایل كاری را مشاهده كنید:

تصویر (2-1) ص 22

داده‏های مندرج در جدول (1-1) از كتاب پیندیك و رابینفلد مربوط به داده‏های مقطعی است از این ور بایستی در كادر محاوره‏ای فوق گزینه‏ی irregular or Undated را انتخاب كرده سپس تعداد مشاهدات موجود را وارد كنید. چون تعداد مشاهدات 8 می‏باشد, پس از وارد ساختن آن با اشاره بر كلید OK شما بر پنجره قبلی باز می‏گردید و در این صورت تصویر ذیل را بایستی مشاهده كنید.

تصویر (3-1) ص 23

هر فایل كاری در EViews شامل دو object پیش فرض است, c یك بردار از ضرایب است و resid كه نشان دهنده‏ی پسماندهای رگرسیونی است. موقعی كه شما یك الگوی رگرسیونی را در EViews اجرا می‏كنید , ضرایب تخمین زده شده در c و پسماندها در resid نگهداری می‏شوند. هر گاه كه شما یك الگوی رگرسیونی دیگری را در محیط workfile اجرا می‏كنید EViews “ محتوی c و resid را بر اساس آخرین الگوی برازش شده تغییر می‏دهد. این نكته بسیار مهم ست كه اگر شما قصد داشته باشید, ضرایب یا پسماندهای الگوی خاصی را برای انجام محاسبات جدیدی نگهداری كنید, فقط یك امر زمانی امكان دارد كه شما محتویایت c و resid را تحت نام‏های جدیدی save كنید. یك آیكن كوچك در سمت چپ یك object نوع آن object را نشان می‏دهد. مثلاً — نشان دهنده‏ی بردار ضرایب c و —- نشان‏دهنده‏ی یك سری اقتصادی است.

گام بعدی وارد كردن (import_ داده‏ها از جدول (1-1) كتاب پیندیك و رابینفلد به فایل كاری خلق شده است. برای این منظور شما می‏توانید داده‏ها را ازطریق صفحه كلید وارد كنید. به همین خاطر از مسیر (series Edit) Group Empty Guick/ و كلیك كردن در نوار ابزار اصلی مطابق تصویر ذیل می‏توان این كار را انجام داد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید