دانلود بررسی تاریخچه صنایع غذایی در فایل ورد (word)

دانلود بررسی تاریخچه صنایع غذایی در فایل ورد (word)

… دانلود …

دانلود بررسی تاریخچه صنایع غذایی در فایل ورد (word) دارای 44 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود بررسی تاریخچه صنایع غذایی در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه

صنایع غذایی مانند علوم پایه یعنی شیمی ، فیزیك ، ریاضی و غیره یك رشته نسبتاً مستقلی نیست كه بتوان آنرا به تنهایی تعریف كرد . بلكه تركیبی است از بسیاری از علوم پایه و عملی مانند شیمی ، میكروبیولژی . مهندسی ، تعذیه و اقتصاد از بسیاری از آنها برای كنسرواسیون غذاها ی جدید و پخش و انبار داری صحیح استفاده می شود . گرچه صنایع غذایی مانند بسیاری از علوم دیگر با روشهای سنتی شروع شد ، و اما امروزه این صنایع نه تنها علمی پیچیده ، بشمار می رود بلكه در پیشرفت علوم وابسته بسیار مهم داشته است.
با در نظر گرفتن این حقیقت كه تولیدات روزانه هر كارخانه غذایی هزاران و گاهی میلیونها نفر را تغذیه می كند . یعنی با سلامتی و بهداشت توده عظیمی از مردم سروكار دارد و كوچكترین غفلت ممكن است به قیمت جان هزاران نفر تمام شود ،پس به این نتیجه می رسیم كه تولید كنندگان فراورده های غذایی نمی توانند هیچ گونه غفلتی را مرتكب شوند . لذا متخصصین صنایع غذایی باید نه تنها اطلاع كامل از كلیه مواد اولیه ای كه مصرف می كنند داشته باشند بلكه باید با كلیه تغییراتی كه در حین تهیه بسته بندی انبارداری و پخش غذا ممكن است پیش آید همگام باشند، این نكات در كنار برنامه ریزی اقتصادی یك واحد تولیدی ، این واقعیت را روشن می سازد صنایع غذایی دیگر نمی تواند تنها متكی به تجربیات سنتی باشد بلكه باید در راستای بهره گیری هر چه بیشتر از این سنتها ، از كسانیكه با شیمی ، میكروبیولژی ، تغذیه ، مهندسی غذا ، اقتصاد و مدیریت این صنعت آشنایی لازم را دارند ، استفاده كند تا یك واحد موفق و پیشرفته شكل یابد. صنایع غذایی امروزه علاوه بر اهمیتی كه در اقتصاد ملل دارد ، وظیفه خطیری را در تغذیه هر ملت و بلكه جامعه بشریت به عهده دارد . لذا آشنایی با اصول تغذیه از جمله نیازهای لازم برای حداكثر استفاده از كلیه منابع غذایی مانند: فراورده های كشاورزی ، دامی ، دریایی تك سلولی و نیز تهیه فراورده های فرعی از مواد زاید ، برای تغذیه دامها می باشد ، علاوه بر این نباید فراموش كرد كه بشر غذا را تنها برای رفع نیازهای تغذیه ای خود نمی خورد بلكه لذت بردن از خوردن غذاهای متنوع و لذیذ نیز اهمیتی كمتراز تغذیه آن ندارد؛ چرا كه تلاش ما در زندگی برای لذت بردن از آن است و نه زنده بودن تنها. به همین علت امروزه انواع غذاهای متنوعی كه در بازار قابل قابل خریدند به چندین هزار نوع می رسد و هر روزه نیز بر تعداد آنها افزوده می شود و همه این تلاشها برای تامین بهره و لذت بیشتر از غذا می باشد. احتیاج به رشته های متفاوت علم و صنعت در صنایع غذایی سبب شده است كه این علم نیز مانند سایر علوم ، تخصصهای جالبی مانند : شیمی مواد غذایی ، میكروبیولژی مواد غذایی و مهندسی مواد غذایی را بوجود آورد و یا تخصصهای ویژه ای مانند : صنایع لبنیات ، گوشت ، غلات ، ادویه ها و غیره را سبب می شود.

منابع و ماخذ :

كتاب صنایع غذایی ، نوشته دكتر مرتضی ملكی.
صنایع غذایی و نگهداری غذا ، نوشته شهرام دخانی
جزوات موجود در كارخانه صنایع غذایی تك چین شیراز

با سلام،محصول دانلودی nx آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل nx هدایت میشوید
nx