دانلود حذف آلاینده ی رنگی متیلن بلو از آب مورد استفاده در کشاورزی بوسیله پوست پرتقال به منظور استفاده بهینه از ضایعات کشاورزی در فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود حذف آلاینده ی رنگی متیلن بلو از آب مورد استفاده در کشاورزی بوسیله پوست پرتقال به منظور استفاده بهینه از ضایعات کشاورزی در فایل ورد (word) دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود حذف آلاینده ی رنگی متیلن بلو از آب مورد استفاده در کشاورزی بوسیله پوست پرتقال به منظور استفاده بهینه از ضایعات کشاورزی در فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود حذف آلاینده ی رنگی متیلن بلو از آب مورد استفاده در کشاورزی بوسیله پوست پرتقال به منظور استفاده بهینه از ضایعات کشاورزی در فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود حذف آلاینده ی رنگی متیلن بلو از آب مورد استفاده در کشاورزی بوسیله پوست پرتقال به منظور استفاده بهینه از ضایعات کشاورزی در فایل ورد (word) :

سال انتشار : 1387

نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش تخصصي مهندسي محيط زيست

تعداد صفحات : 7

چکیده مقاله:

مشکلات جدی خشکسالی و نیاز مبرم بخش کشاورزی به منابع آبی مطلوب، از جمله مسائل مهم حوزه کشاورزی مدرن میباشد . آبهای مصرفی در کشاورزی بالاترین خطر آلوده شدن را به انواع آلاینده ها از جمله رنگهای صنعتی و شیمیایی دارند که حذف آنها به روشهای ارزان قیمت بویژه روشهای بیولوژیک (Biosorption) ، بسیار مورد توجه میباشد . بدین (Batch) منظور از پوست پرتقال بعنوان یکی از ضایعات کشاورزی برای حذف رنگ " متیلن بلو " در سیستم ناپیوسته استفاده شد . این آلاینده ی رنگی همانند بسیاری از آلاینده های شیمیایی دیگر می تواند ضمن پایداری در محیطهای آبی و خاکی، در محصولات کشاورزی حضور یابد و در دراز مدت موجب سرطانزائی مصرف کنندگان آن شود . مشاهده گردید که پوست پرتقال مطابق با قانون جذب لانگمور راندمان حذف 68 درصد برای غلظت اولیه رنگ 250 میلی گرم در لیتر در شرایط عمل زمان تماس 4 ساعت، دمای 25 درجه سانتیگراد و دوز مصرفی 2 گرم در لیتر پوست پرتقال را به دنبال دارد . ظرفیت جذب ماکزیمم (Qmax) متیلن بلو به وسیله پوست پرتقال در سه دمای 5 ، 25 و 50 درجه سانتیگراد به ترتیب 0/492 ، 0/709 و 0/923 میلی مول بر هر گرم پوست پرتقال بدست آمد . تغییر انرژی آزاد گیبس G نیز برای این دماها به ترتیب1/007و -0/496 ، -0/236 کیلو ژول بر گرم مول تعیین شد . تغییر آنتالپی (H )و تغییر آننتروپی (S) جذب هم بترتیب 8/938 کیلو ژول بر گرم مول و 46/236 ژول بر گرم مول در درجه کلوین محاسبه شد .

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید