دانلود مقاله مروری بر اپیدمیولوژی دیابت بارداری در ایران در فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود مقاله مروری بر اپیدمیولوژی دیابت بارداری در ایران در فایل ورد (word) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله مروری بر اپیدمیولوژی دیابت بارداری در ایران در فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله مروری بر اپیدمیولوژی دیابت بارداری در ایران در فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله مروری بر اپیدمیولوژی دیابت بارداری در ایران در فایل ورد (word) :

دانلود مقاله مروری بر اپیدمیولوژی دیابت بارداری در ایران در فایل ورد (word) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در مهر 1389 در مجله دانشکده پزشکی اصفهان از صفحه 510 تا 525 منتشر شده است.
نام: مروری بر اپیدمیولوژی دیابت بارداری در ایران
این مقاله دارای 16 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دیابت بارداری
مقاله اپیدمیولوژی
مقاله مطالعه مروری
مقاله عوامل خطر
مقاله ایران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جان قربانی محسن
جناب آقای / سرکار خانم: انجذاب بهناز

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: هرچند دیابت بارداری یکی از عوارض شناخته شده آبستنی می باشد، اپیدمیولوژی آن در ایران به طور منظم بررسی نشده است. هدف از این مطالعه، مرور داده های منتشر شده درباره اپیدمیولوژی دیابت بارداری در ایران می باشد.
روش ها: سایت های مدلاین، www.sid.ir، www.magiran.com،www.iranmedex.com و www.irandoc.ac.ir تا سال 1387 جستجو و فهرست مراجع مقاله های مربوط بررسی شد.
یافته ها: تعداد 20 مطالعه شامل 4 مقاله چاپ شده به زبان انگلیسی و 16 مقاله به زبان فارسی واجد شرایط بررسی بودند که شامل 20985 شرکت کننده و 826 مورد دیابت بارداری بود. شیوع دیابت بارداری 39 درصد (95 درصد دامنه اطمینان: 364-419 درصد) بود. این یافته بین مطالعه هایی که در تهران انجام شده بودند، ثبات بیشتری داشت و در بین سایر مناطق کشور شیوع آن از 13 تا 119 درصد متغیر بود؛ علت این تفاوت ها می تواند تفاوت های روش غربال گری و معیارهای تشخیصی بوده یا ناشی از وجود اقوام مختلف ایران باشد که مقایسه شیوع دیابت بارداری را در نقاط مختلف کشور دشوار می سازد. با وجود این، دیابت بارداری با سن، شاخص توده بدنی و تعداد بارداری رابطه داشته است. عدم وجود معیارهای یکسان برای غربال گری یا تشخیص دیابت بارداری از محدودیت های مطالعه های این بررسی متون بود.
نتیجه گیری: یافته ها نشان می دهند که دیابت بارداری در بین زنان باردار ایرانی شایع است و بررسی شیوع دیابت بارداری در تمام استان های کشور با یک دستورالعمل یکسان غربال گری و تشخیصی و همچنین در نظر گرفتن عوامل خطر و تفاوت اقوام مختلف ضروری به نظر می رسد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید