دانلود مقاله بررسی اثر عملیات پیرسازی بر روی رفتار استحاله و خواص سوپرالاستیک آلیاژ حافظه دار غنی از نیکل NiTi در فایل ورد (word)

دانلود مقاله بررسی اثر عملیات پیرسازی بر روی رفتار استحاله و خواص سوپرالاستیک آلیاژ حافظه دار غنی از نیکل NiTi در فایل ورد (word)

… دانلود …

دانلود مقاله بررسی اثر عملیات پیرسازی بر روی رفتار استحاله و خواص سوپرالاستیک آلیاژ حافظه دار غنی از نیکل NiTi در فایل ورد (word) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسی اثر عملیات پیرسازی بر روی رفتار استحاله و خواص سوپرالاستیک آلیاژ حافظه دار غنی از نیکل NiTi در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسی اثر عملیات پیرسازی بر روی رفتار استحاله و خواص سوپرالاستیک آلیاژ حافظه دار غنی از نیکل NiTi در فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسی اثر عملیات پیرسازی بر روی رفتار استحاله و خواص سوپرالاستیک آلیاژ حافظه دار غنی از نیکل NiTi در فایل ورد (word) :

تعداد صفحات:12

چکیده:

آلیاژهای حافظه دار نیکل – تیتانیم دسته ای از مواد هستند که به واسطه دارا بودن خواص حافظه داری، سوپرالاستیسیته، مقاومت به خوردگی بالا و بیوسازگاری کاربردهای بسیاری دارند. رفتار ویژه آلیاژ نیکل – تیتانیم از قبیل اثر حافظه داری و سوپرالاستیسیته به واسطه استحاله مارتنزیتی ترموالاستیک می باشد. دماهای استحاله به شدت تحت تاثیر عواملی از قبیل ترکیب شیمیایی، پارامترهای فرایند تولید و تاریخچه کار مکانیکی و حرارتی قرار دارد. در این تحقیق آلیاژی با ترکیب اسمی 50/7 درصد اتمی نیکل به روش ذوب مجدد قوسی تحت خلاء تهیه گردید. عملیات پیرسازی بر روی آلیاژهای فوق در دمای 500 درجه سانتیگراد در زمان های مختلف صورت گرفت. به منظور بررسی دماهای استحاله از روش کالریمتری روبشی افتراقی و برای بررسی اثر عملیات پیرسازی بر رفتار سوپرالاستیک، آزمون خمش سه نقطه ای در دماهای مختلف انجام شد. بررسی ها نشان می دهد که فرایند پیرسازی سبب افزایش دماهای استحاله، چند مرحله ای شدن استحاله و بهبود خواص سوپرالاستیک در نمونه ها می گردد.

با سلام،محصول دانلودی nx آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل nx و بررسی کامل هدایت میشوید
nx