دانلود مقاله ارزیابی عملکرد ارقام و ژنوتیپ های جدید جو آبی در شرایط قطعآبیاری انتهای فصل در فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود مقاله ارزیابی عملکرد ارقام و ژنوتیپ های جدید جو آبی در شرایط قطعآبیاری انتهای فصل در فایل ورد (word) دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله ارزیابی عملکرد ارقام و ژنوتیپ های جدید جو آبی در شرایط قطعآبیاری انتهای فصل در فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله ارزیابی عملکرد ارقام و ژنوتیپ های جدید جو آبی در شرایط قطعآبیاری انتهای فصل در فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله ارزیابی عملکرد ارقام و ژنوتیپ های جدید جو آبی در شرایط قطعآبیاری انتهای فصل در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: همایش ملی علوم و فنون کشاورزی
تعداد صفحات: 7
نویسنده(ها):
مسعود نجفیان – کارشناس ارشد زراعت
امین فرنیا – استادیار دانشگاه آزاد بروجرد
پیام عزیزی – استادیار دانشگاه ازاد بروجرد

چکیده:
تنش کم آبی از رایج‌ترین تنش‌های محیطی است که رشد و نمو گیاهان راتحت تأثیر خود قرار داده و تولید محصولات زراعی از جمله جو را محدود می‌کند. بنابراین باتوجه به شرایط اقلیمی خشک ایران و تحمل جو به خشکی، شناسایی ارقام متحمل به خشکی انتهاب فصل حائز اهمیت است بدین منظور پژوهشی با هدف بررسی واکنش ارقام و ژنوتیپ‌های جدید جو آبی به تنش خشکی در مرحله زایشی (تنش انتهای فصل)، شش ژنوتیپ و دو رقم زراعی جو در دو شرایط آبیاری نرمال و تنش رطوبتی در مناطق معتدل استان کرمانشاه به صورت آزمایش کرت‌هی خرد شده (اسپلیت پلات) در قالب بلوک‌های کامل تصادفی در 3 تکرار در ایستگاه اسلام‌آباد غرب در سال 91-90 اجرا گردید. تنش خشکی در دو سطح (نرمال و تنش خشکی آخر فصل) به عنوان عامل اصلی و ژنوتیپ به عنوان عامل فرعی در 8 سطح MBD-87-16،MBD-87-15،MBD-87-13، MB-87-19، MB-87-14،10 و ارقام شاهد نصرت و یوسف)‌در نظر گرفته شد. نتایج نشان داد که تنش خشکی بر روی صفاتی از قبیل: ارتفاع بوته، روز تا سنبله‌دهی، رسیدن فیزیولوژیک تعداد دانه در سنبله، وزن هزار دانه و عملکرد دانه در سطح یک درصد (1) معنی‌دار بود. رقم نصرت با میانگین 6552 کیلوگرم در هکتار بیشترین عملکرد و لاین MBD-87-15 با میانگین 4647 کیلوگرم در هکتار کمترین عملکرد را داشت. مقایسه میانگین سطوح تنش به روش دانکن نشان داد که ارقام جو تحت شرایط تنش آخر فصل افت عملکرد معادل 24 درصد خواهند داشت.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید