دانلود فایل بهینه‌سازی و پردازش پرس و جو در فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود فایل بهینه‌سازی و پردازش پرس و جو در فایل ورد (word) دارای 114 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود فایل بهینه‌سازی و پردازش پرس و جو در فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود فایل بهینه‌سازی و پردازش پرس و جو در فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود فایل بهینه‌سازی و پردازش پرس و جو در فایل ورد (word) :

بهینه‌سازی و پردازش پرس و جو

در این فصل، به تكنیك‌های بكار رفته توسط DMBS برای پردازش، بهینه‌سازی و اجرای پرس و جوهای سطح بالا می‌پردازیم.

پرس و جوی بیان شده در زبان پرس‌و جوی سطح بالا مثل SQL ابتدا باید پویش و تجزیه . معتبر شود. پویشگر (اسكنر) علامت هر زبان، مثل لغات كلیدی SQL، اساس ویژگی، و اساس رابطه، را در متن پرس و جو شناسایی می‌كند،‌ در عوض تجربه كننده، ساختار دستوری پرس و جو را برای تعیین اینكه آیا بر طبق قوانین دستوری زبان پرس و جو تدوین می‌شود یا خیر، چك می‌كند. پرس و جو باید همچنین معتبر شود، با چك كردن اینكه تمام اسامی رابطه و ویژگی معتبر هستند و اسامی معنی‌دار در طرح پایگاه اطلاعاتی ویژها‌ی پرس و جو می‌شوند. نمونه داخلی پرس و جو ایجاد می‌شود،‌‌ كه تحت عنوان ساختار داده‌های درختی بنام درخت پرس و جو می‌باشد. ارائه پرس و جو با استفاده از ساختار داده‌های گراف بنام گراف پرس و جو نیز امكان پذیر است. DOMS باید استراتژی اجرایی برای بازیابی نتیجه پرس و جو از فایل‌های پایگاه اطلاعاتی را هدایت كند. پرس و جو استراتژیهای اجرایی بسیاری دارد. و مرحله انتخاب،‌ مورد مناسبی برای پردازش پرس وجو تحت عنوان بهینه‌سازی پرس و جو شناخته شده است.

تصویر 1801، مراحل مختلف پردازش پرس و جوی سطح بالا را نشان می‌دهد. قطعه بر نامه بهینه‌ساز پرس وجو، وظیفه ایجاد طرح اجرایی را بعهده دارد و ژنراتور (تولید كننده) كه ، كد را برای اجرای آن طرح ایجاد می‌كند. پردازنده پایگاه اطلاعاتی زمان اجرا وظیفه اجرای كه پرس و جو را بعهده دارد،‌ خواه در وضعیت كامپایل شده یا تفسیر شده جهت ایجاد نتیجه پرس و جو. اگر خطای زمان اجرا نتیجه شود،‌ پیام خطا توسط پایگاه اطلاعاتی زمان اجرا ایجاد می‌شود.

اصطلاح بهینه‌سازی نام بی مسمایی است چون در بعضی موارد،‌ طرح اجرایی انتخاب شده، استراتژی بهینه نمی‌باشد، آن فقط استراتژی كارآمد معقول برای اجرای پرس و جو است. یافتن استراتژی بهینه، ضامن صرف زمان زیادی است، بجز برای ساده‌ترین پرس و جوها،‌ ممكن است به اطلاعاتی روی چگونگی اجرای فایل‌ها در دانلود فایل بهینه‌سازی و پردازش پرس و جو در فایل ورد (word)
فهرست‌های فایل‌ها، اطلاعاتی كه ممكن است كاملاً در كاتالوگ DBMS در دسترس نباشد، نیاز باشد. از اینرو،‌ برنامه‌ریزی استراتژی اجرا ممكن است توصیف درست‌تری نسبت به بهینه‌سازی پرس و جو باشد.

ما در بخش 1. 3. 18 با ارائه درخت پرس و جو و نمادهای گراف پرس و جو كار را ‎آغاز می كنیم. اینها بعنوان پایه و اساس برای ساختارهای داده هایی استفاده می شوند كه برای نمونه داخلی پرس و جوها بكار می روند. درخت پرس و جو برای ارائه عبارت جبری رابطه ای توسعه یافته یا عبارت جبری رابطه ای بكار می رود،‌در عوض گراف پرس و جو برای نشان دادن عبارت حسابان رابطه ای استفاده می شود. وقتی در بخش 2 . 3. 18 نشان می دهیم كه چطور قوانین بهینه سازی ذهنی برای تبدیل درخت پرس و جو به درخت پرس و جوی معادل بكار می روند، كه عبارت جبری رابطه ای متفاوتی را نشان می دهد كه برای اجرا كارآمدتر است ولی همان نتیجه اولیه را ارائه می دهد. ما روی تعادل و توازن عبارات جبری رابطه ای گوناگون بحث می كنیم. بالاخره در بخش 3 .3 .18 به ایجاد طرح های اجرای پرس و جو می پردازیم.

1 . 3. 18- نماد برای درخت های پرس و جو و گراف های پرس و جو: درخت پرس و جو ، ساختار داده های درختی است كه مربوط به عبارت جبری رابطه ای است. آن رابطه های ورودی پرس و جو را بعنوان گروه های برگ های درخت نشان می دهد و عملیاتهای جبری رابطه ای را بعنوان گروه های داخلی نشان می دهد. اجرای درخت پرس و جو شامل اجرای عملیات گره داخلی است هر وقت اپراند آن در دسترس باشد و بعد جایگزینی آن گره داخلی با رابطه ای است كه از اجرای عملیات حاصل می گردد. اجرا زمانی خاتمه می یابد كه گره ریشه اجرا می شود و رابطه نتیجه برای پرس و جو ایجاد می شود. تصویر (a) 4. 18 ، درخت پرس و جو را برای پرس و جوی QL از فصل های 7 تا 9 نشان می دهد. برای هر واقع در Stafford ،‌تعداد ، تعداد دپارتمان در حال كنترل ، و نام فامیل، آدرس و تاریخ تولد مدیر دپارتمان بازیابی میشود. این پرس و جو روی طرح رابطه ای تصویر 5 .7 تعیین شده و مربوط به عبارت جبری رابطه ای زیر است:

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید