دانلود خشخاش و تریاک در فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود خشخاش و تریاک در فایل ورد (word) دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود خشخاش و تریاک در فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود خشخاش و تریاک در فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود خشخاش و تریاک در فایل ورد (word) :

خشخاش و تریاک

خشخاش

خشخاش یك گیاه علفی یكساله است كه از تیر تا مرداد گل می دهد و قرنهاست كه كشت وكار می شود. خشخاش به احتمال زیاد بومی خاورمیانه است ولی امروزه در مناطق معتدل نیمكره شمالی برای دانه های روغنی آن و بعنوان داروی گیاهی و برای تولید تریاك در كشورهای مناطق مدیترانه ای تا كشورهای نیمه حاره آسیا,. چین و ژاپن كشت می شود. كشت و كار خشخاش در اروپا و آسیا بنظر می رسد از شرق به غرب بوده است. ماده خامی كه جنبه دارویی دارد ماده شیرمانندی است كه در اثر ایجاد بریدگی روی كپسولهای نارس خارج می شود. منابع اصلی تریاك كشورهای تركیه (آسیای صغیر), هند, شوروی سابق و چین می باشد. كپسولهای خشك شده ماده خام دارویی در بسیاری از كشورهای اروپایی هستند. تریاك خام و كپسولهای خشك حاوی الكالوئیدهای بی نهایت سمی هستند كه بیش از تای آنها تاكنون شناسایی شده اند.

تیره خشخاش (Papaveraceae)

گیاهان این تیره عموماً علفى همراه با شیرابه‌اى شیرى‌رنگ است. برگ‌هاى آنها متناوب یا قاعده‌ای، به‌ندرت متقابل، ساده یا منقسم به‌صورت دسته‌اى و بدون گوشواره هستند. گل‌آذین گرزن یا منفرد، هر گل شامل تا کاسبرگ یا به تعداد بیشتر، به‌صورت جدا یا به‌ندرت پیوسته و زودافت، داراى چهار تا تعداد زیاد گلبرگ و معمولاً عدد، تعداد زیادى پرچم، برچه و یا به تعداد زیاد، پیوسته و به‌ندرت آزاد یا تقریباً آزاد، تخمدان شامل یک تا تعداد زیادى تخمک و میوه آن کپسول است.

گل دختر – شقایق شاخدار

نام علمى: Glaucium corniculatum (L.) Rudolph

نام انگلیسى: Black -spot horn poppy, Red horned popy, Redcelandine

گیاهچه

لپه‌ها تخم‌مرغى کشیده، حاشیه آن داراى لوب‌هاى عمیق و بدون دندانه‌ هستند. اولین برگ‌هاى حقیقى سه‌گوش، به رنگ سبز روشن و شامل لوب‌هاى مثلثى و نوک‌تیز، برگ‌هاى بعدى داراى بریدگى‌هاى عمیقى که منجر به تشکیل برگ‌هاى شانه‌وش با کرک‌هاى خشن و میخک و سیخک مانند مى‌شود. گیاهچه این گیاه بزرگتر از گیاهچه‌هاى گونه‌هاى مشابه این جنس است.

گیاه کامل

– اندام‌هاى رویشى :

گیاهى یک‌ساله، گاهى دوساله، به ارتفاع تا سانتى‌متر که توسط بذر تکثیر مى‌یابد. ساقه آن ساده، کرک‌دار و به رنگ ارغوانى متمایل به آبى است. برگ‌ها نیز تقریباً هم‌رنگ ساقه، سرنیزه‌اى شکل، و شامل بریدگى‌هاى عمیق که تا وسط برگ ادامه دارند، در نتیجه حاشیه برگ لوب‌دار است. لوب‌ها باریک و دور از هم هستند.

این گیاه داراى برگ‌هاى روزت نیز هست که دمبرگ‌دار بوده و انتهاء آنها مثلثى شکل است. برگ‌ها پوشیده از کرک‌هاى پشمى است.

– اندام‌هاى زایشى:

گل‌ها به رنگ قرمز یا نارنجى و همراه با لکه‌هاى سیاه‌رنگى است که در قاعده آن دیده مى‌شود. گلبرگ‌ها / تا سانتى‌متر طول دارند.

میوه این گیاه کپسول خورجین مانند، استوانه‌اى شکل، باریک و ظریف، به طول تا سانتى‌متر و بیشتر راست و کرک‌دار است.

موسم گلدهى آن نیمه‌هاى اسفندماه تا اردیبهشت ماه است.

نوع فایل:word

سایز:825 KB

تعداد صفحه:29

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید